Brwi – zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych

Każda kobieta doskonale wie o tym jak duży wpływ na jej wygląd mają brwi. Jest to przyczyną, dla której większość pań regularnie je depiluje, wiele z nich robi to samodzielnie w domu. Dopóki nie przydarzy się żadna wpadka taki sposób dbania o brwi wydaje się być idealny. Jednakże w momencie, kiedy zostanie wyrwanych kilka włosków za dużo efekt wyjdzie mizerny – może się okazać, że właścicielka brwi wygląda jakby była cały czas zdziwiona lub smutna. Właśnie dlatego tego typu zabiegi warto przeprowadzać w salonie kosmetycznym.

Jakie zabiegi może zaproponować kosmetyczka?
Regulacja i henna brwi – zabieg zaczyna się od wyregulowania brwi. Oczywiście zanim klientka pojawi się w salonie powinna przynajmniej przez 2-3 tygodnie nie wyrywać żadnych włosków, by kosmetyczka miała możliwość nadania brwiom idealnego kształtu. To jak powinien wyglądać łuk brwiowy uzależnione jest przede wszystkim od kształtu twarzy. Kiedy brwi zostaną wyregulowane kosmetyczka może przejść do zrobienia henny, czyli zafarbowania włosków – efekt utrzymuje się przez około 14 dni. Niewiele pań może się poszczycić brwiami o naprawdę intensywnym kolorze, zatem w większości przypadków warto zdecydować się na ten niedługi, lecz dający ładny efekt zabieg.

Makijaż permanentny brwi – już sama nazwa sugeruje, że wykonany makijaż jest bardzo trwały. Jego zadaniem jest podkreślenie rysów twarzy kobiety. Na wykonanie zabiegu decydują się zwykle panie, które na co dzień pragną podkreślać brwi, jednak nie zawsze starcza im czasu na wykonanie makijażu w domu, lub po prostu nie chcą spędzać kilkudziesięciu minut dziennie poświęcając się temu zajęciu. Przed wybraniem się na makijaż permanentny do kosmetyczki nie powinno się regulować brwi przez około miesiąc. Podobnie jak w przypadku standardowej regulacji ma to na celu umożliwienie kosmetyczce nadanie brwiom perfekcyjnego kształtu. Istotne jest również, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół łuku brwiowego. Dzięki temu jest większa pewność, że pigment dobrze się wchłonie. Kiedy zabieg zostanie wykonany kolor włosków jest dosyć ciemny, jednak nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu zaledwie kilku dni kolor znacząco zjaśnieje. Podczas korekty, wykonywanej po każdym zabiegu efekt zostanie ponownie wzmocniony.

Białystok jest miastem gdzie zarówno tradycyjna henna i regulacja, jak i makijaż permanentny nieustannie zyskują szersze grono fanów.  Aby wyszukać odpowiedni gabinet wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „swiaturody.com > kosmetyczka > Białystok”. Należy pamiętać aby przed umówieniem wizyty dokładnie sprawdzić referencje oraz doświadczenie kosmetyczki, gdyż nieumiejętnie wykonany zabieg, może zrujnować nasz wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>