Recepta na dobry wygląd

Z telewizji i internetu bez przerwy uśmiechają się do nas szczupłe, eleganckie kobiety, lansujące trendy w modzie. Przez wszechobecną reklamę w której króluje właśnie młodość i szczupła sylwetka wiele kobiet wpada w kompleksy lub szuka sposobu na to by wyglądać jak panie z reklamy. Z tego powodu modne stały się różnego rodzaju diety, regularne uprawianie sportu oraz korzystanie z ofert salonów kosmetycznych czy to w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu, a ostatecznie również poprawianie wyglądu za pomocą skalpela. A wszystko tylko po to by zatrzymać czas i upodobnić się do promowanego modelowego wyglądu.

Zaletą tego trendu jest przede wszystkim lansowanie zdrowego stylu życia. Mówi się, że zdrowa dieta i regularny ruch to prawdziwe eliksiry młodości. I to właśnie te dwa elementy pozwolą na zachowanie młodości przez wiele lat. Co zatem trzeba robić aby cieszyć się dobrym wyglądem i zdrowiem przez wiele lat? Rozwiązań jest wiele, właściwie tyle ilu ludzi, ale właściwie każdy lekarz zapisze na recepcie dwa hasła: zdrowe odżywianie i ruch.
Prawidłowe odżywianie się wymaga wyrobienia zdrowych nawyków żywieniowych. Trzeba jasno podkreślić: diety – cud to mrzonka a te, które mamią nas szybką utratą kilogramów mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Jedynie systematyczna i ostateczna zmiana diety oraz wprowadzenie zdrowych zasad żywienia pozwoli nie tylko na utratę wagi, ale również na uniknięcie efektu jo – jo. Co więcej zdrowe nawyki to także sposób na zmniejszenie ryzyka występowania wielu chorób cywilizacyjnych. Dlatego też nigdy nie jest zbyt późno, aby rozpocząć zdrowe odżywianie. Na początek można skorzystać z pomocy dietetyka, który tak zaplanuje nasze posiłki, aby zmiana nawyków żywieniowych była przede wszystkim dopasowana do naszego stylu życia oraz pozwalała zachować regularność ich stosowania.

Jednak nawet najlepsza dieta nie będzie skuteczna jeśli w ślad za nią nie pójdzie wprowadzenie ruchu do naszego stylu życia. Coraz częściej nasz dzień wygląda tak, że przesiadamy się z fotela w samochodzie na fotel w biurze lub kanapę w salonie. Taki model życia nie sprzyja zdrowej sylwetce, dlatego też najwyższy czas wstać i z samochodu przesiąść się na rower, a leżenie na kanapie zastąpić na przykład wyjściem na fitness. Siedzenia w biurze nie da się niestety wyeliminować, ale warto robić sobie krótkie przerwy w trakcie pracy, przejść się po pokoju, rozciągnąć mięśnie, a jeśli to możliwe to wyjść na krótki spacer.
Dzięki takim prostym zabiegom nie tylko zyskamy świetną sylwetkę, ale również będziemy mogli cieszyć się zdrowiem przez długie lata, a to chyba jest gra rzeczywiście warta zachodu.

3 komentarzy

  1. Margo8

    zdrowa dieta, a przynajmniej więcej owoców i warzyw, sport i co jakiś czas wizyta u kosmetyczki to jest moja recepta na piękno

    Odpowiedz
  2. Gosia

    Podpisuję się pod komentarzem powyżej. To jedyny dobry sposób, żeby czuć się dobrze i pięknie wyglądać :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>