Z myślą o urodzie

Uroda to temat rzeka. Towarzyszy ludziom od czasów prehistorycznych. Na przestrzeni wieków człowiek ustalał rozmaite kanony piękna, przy czym zazwyczaj miał skłonność do popadania w skrajności. Idealna była kobieta otyła, co mogło mieć związek z kultem płodności – doskonale obrazuje to figurka zwana Wenus z Willendorfu. Ten ideał koncentruje się na obfitości kobiecych piersi, jej ud i brzucha – natomiast wcale nie zwraca uwagi na wygląd twarzy, jej rysy są niewidoczne. Często promowane były też kobiety nadmiernie wychudzone – XXI wiek poniekąd powiela ideały średniowieczne, chociaż niektórzy twierdzą, że są one bardziej bliskie antycznym Grekom. 

Rozmiar „zero” promują wielcy kreatorzy mody. To im przypisuje się kobiece problemy z samoakceptacją czy z zaburzeniami odżywania. Kobiety by móc sięgnąć ideału bardzo często narażają na szwank swoje zdrowie, o czym wielokrotnie krzyczeli lekarze. Był nawet moment, że w Hiszpanii zakazano wychodzić na wybieg modelkom o anorektycznym wyglądzie. Jeden ze znanych kreatorów, który publicznie wyśmiewał kobiety puszyste, został zmuszony do wspólnej sesji fotograficznej z modelką plus size. Tak zaczęła się walka kobiet o równe prawa w postrzeganiu ich urody i zaprzestaniu klasyfikowania ich piękna z uwagi na noszony przez nie rozmiar odzieży.

Patrząc jak dynamicznie rozwija się „branża plus size > info” można przypuszczać, że za jakiś czas świat powróci do promowania tego, co królowało w epoce paleolitu. Może do tego doprowadzić sytuacja związana z otyłością, która zbiera poważne żniwa prawie na całym świecie. Trudno jest zrozumieć dlaczego wielkie nazwiska ze świata mody nie chcą pozwolić wszystkim kobietom na to, by mogły czuć się piękne i stresują je wymiarami ciała – one nie są w życiu najważniejsze. Na szczęście kosmetyczki wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientek i dzięki najnowocześniejszym metodom i zabiegom podnoszą ich samoocenę. W chwili obecnej oferta zabiegów jest tak bogata, że każda, nawet najbardziej wymagająca kobieta odnajdzie zabieg dla siebie. Takie problemy jak nadprogramowe kilogramy, trądzik, obwisła skóra nie stanowią nieusuwalnego problemu. Wystarczy odpowiednia kuracja, dobrana i wykonana przez doświadczone kosmetyczki. A te możemy znaleźć w wybranym mieście (np. w Bełchatowie) poprzez wpisanie w wyszukiwarkę hasła „swiaturody.com > Bełchatów”. Zamiast marzyć o upragnionej sylwetce czy wyglądzie, należy wziąć sprawy w swoje ręce. Chociaż bardziej adekwatnym jest stwierdzenie, że należy oddać się w ręce wykwalifikowanej kosmetyczki, która pomoże osiągnąć nam upragniony cel.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>