Żółty peeling kontra peeling kwasami AHA: salon urody w Bydgoszczy

Bardzo wiele kobiet w drodze do uzyskania pięknej i zdrowej cery pozbawionej wszelkich niedoskonałości dość często odwiedza salon kosmetyczny. Jeśli takie wizyty są regularne, a zabiegi przystosowane do rodzaju cery i jej wieku, efekty są z reguły dość szybkie i wspaniale widoczne gołym okiem już po pierwszej serii zabiegów. Nie ulega jednak wątpliwości, że same zabiegi różnią się między sobą czasem diametralnie i ich właściwy dobór jest kwestią bardzo ważną z punktu widzenia powodzenia terapii kosmetycznej. Bogatą ofertą zabiegów i wysoką renomą cieszą się salony kosmetyczne w Bydgoszczy, które są licznie odwiedzane przez klientki z całej Polski. W ostatnich latach coraz bardziej popularne wśród kobiet dbających o wygląd i pragnących zachować młodzieńczy wygląd na lata, są peelingi chemiczne. Wśród tego rodzaju zabiegów wyróżniamy dwa najczęściej pojawiające się typy – peeling żółty oraz peelingi kwasami owocowymi AHA. Zarówno jeden jak i drugi zabieg polega na złuszczaniu naskórka, aż do powierzchniowych warstw skóry właściwej. Z racji dość dużej agresywności takich peelingów zabieg powinna wykonywać tylko i wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka z Bydgoszczy (Świat Urody), która ma doświadczenie i niezbędną do tego wiedzę. W innym przypadku zabieg taki może się skończyć podrażnieniem skóry i uszkodzeniem jej głębszych warstw.

Peeling żółty zaczerpnął swoją nazwę od koloru, który posiada substancja złuszczająca będąca mieszaniną kilku różnych składników. Tego rodzaju zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszy to dokładne oczyszczenie skóry za pomocą specjalnego preparatu myjącego, który nakłada się na skórę na około 20 minut. Durgi etap peelingu to stymulacja produkcji kolagenu za pomocą mieszanki kwasu glikolowego i salicylowego. Z racji tego, że jest to mikstura dość agresywna, „maseczkę” należy zmyć z twarzy po zaledwie kilku minutach od jej nałożenia. Następnie na twarz nakłada się kwas retinolowy i witaminę C, a na koniec składniki takiej jak was fitowy, kojowy i azealinowy. Całość zabiegu należy wykończyć nawilżająca i łagodzącą maseczką oraz przed wyjściem z gabinetu nałożyć grubą warstwę kremu z filtrem UV. W przypadku peelingu kwasami AHA, cała procedura jest nieco krótsza i mniej skomplikowana, ale podobnie jak w pierwszym przypadku wymaga wiedzy i doświadczenia profesjonalnej kosmetyczki w Bydgoszczy. Złuszczanie naskórka kwasami polega na nałożeniu na oczyszczoną twarz warstwy preparatu zawierającego kwas owocowy w odpowiednio dostosowanym do rodzaju skóry stężeniu. Po kilku minutach peeling zmywa się ze skóry i w razie potrzeby zabieg powtarza jeszcze dwu lub trzykrotnie. Dbanie o cerę i jej właściwa pielęgnacji to bez wątpienia obowiązek każdej kobiety, która na wiele lat chce zachować młody i zdrowy wygląd. Warto zainwestować w dobre kremy i zabiegi kosmetyczne, które w połączeniu ze zdrową dietą i ruchem na świeżym powietrzu dają bez wątpienia rewelacyjne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>